Τηγανίτες με Chai
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhTtX0DBcBs_hISkZprDICzYAdhZt5FYSr8xInXP5WSb5S7Kd9PQuCWVUITq7xfijqaeFdMzoCfGAnzerV6-tQdqRIikiciC2bsmwAbo98PzbJGhAM57snBqZi7THuRs-uNzZzMaBS3Vk8/s640/blogger-image-1809781528.jpg)
Από το βιβλίο: "tea party" της Tracy Stern.
Εδώ χρησιμοποιώ το Black Chai Tea από το tsai.gr
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSTflZJzP60jcuoIT9xftWk-n_MiTOp_0B2-Sj1Uq5WASaePyEP5dXi3F0vLFe0fGsgyaieShhLJVYUghtEhCYxxBV8kEpl8AGOo8T4ej2s69rb7Ndx3n7GwUbEi3OzKTifQkun-6GzCU/s640/blogger-image--1356876563.jpg)
ΥΛΙΚΑ :
- 2 κούπες αλεύρι
- 3 κσ ζάχαρη
- 1 κσ baking powder
- 1/2 κγ αλάτι
- 2 κούπες ξυνόγαλα
- 3 μεγάλα αυγά, ξεχωριστά οι κρόκοι από τα ασπράδια
- 1 βανίλια
- 2 κσ τριμμένο chai
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjKX5p3KUkMRZa4aGdJ3-K6NPwqHXrHRo7HInZDL5eNjpHu4N8EPgbnFfjIsyZB7i1ANtBJZsG8AH0T3neW7NLKr_7rTOLYIAucH_B6miWIw1g9iH-US3A-xf06C0JtWeMtAx0YIyYFMbk/s640/blogger-image--609830375.jpg)
- Ενώστε σε ένα μπώλ το αλεύρι, 2 κουταλιές από την ζάχαρη, το baking powder και το αλάτι. Προσθέστε το ξυνόγαλα,τους κρόκους και την βανίλια και χτυπήστε τα μέχρι να γίνουν μια ωραία, παχύρευστη ζύμη.
- Με το μίξερ σας, χτυπήστε τα ασπράδια μέχρι να φουσκώσουν αρκετά. Προσθέστε την υπόλοιπη 1 κουταλιά ζάχαρης, και χτυπήστε μέχρι να σφίξει αρκετά η μαρέγκα αλλά να μην στεγνώσει.
- 'Διπλώστε' την μαρέγκα μέσα στην ζύμη απαλά εως ότου ενσωματωθεί.
- Τις ψήνουμε σε χαμηλή φωτιά σε βουτυρωμένο τηγάνι. 2-3 κσ ζύμης για την κάθε μια είναι αρκετές. Θέλουν 2-3 λεπτά άνα πλευρά-μέχρι να ροδοκοκκινίσουν. Βουτυρώνουμε το τηγάνι μας μετά από κάθε δόση.
Comments
Post a Comment